Yerli Hava Araçları Yerli Savunma Sanayii Ürünleri

Anka-Aksungur IDEF 2019’da

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, tarafından üretilen Anka-Aksungur İnsansız Hava Aracı IDEF 19 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda görücüye çıkarılacak.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin 20 Mart’ta 4 saat 20 dakika süren ilk başarılı test uçuşu gerçekleşen Anka- Aksungur, 30 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan IDEF19 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda TUSAŞ standında yerini alacak.

TUSAŞ ” 30 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan IDEF19 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda İHA’mız ANKA’nın bir üst kapasitedeki çift motorlu versiyonu AKSUNGUR standımızda yerini alacak.” duyurusunu yaptı.

Tamamıyla milli imkanlar kullanılarak tasarlanan Tusaş’ın kendi imkanlarıyla başladığı Yüksek Faydalı Yük Kapasiteli ANKA-2, dünya İnsansız Hava Aracı pazarındaki orta irtifada uzun havada kalışlı İHA’ların tümünden daha yüksek faydalı yük taşıma kapasitesine sahip, keşif, gözetleme, arama-kurtarma, sinyal istihbaratı ve muharip görevler için uygun, gerektiğinde yüksek irtifa operasyonları için de kullanılabilecek yeni bir İHA Sistemi.

Anka Aksungur Özellikleri

– 700+ kg faydalı yük taşıyabiliyor

– 40.000 feet yüksekliğe çıkabiliyor

– Farklı görev koseptlerine için uyarlanabilir

– İki tane TEI tarafından üretilen PD-170 yerli motorunu kullanıyor

 

Benzer Haberler

BORA füzesi için imzalar atıldı

İsmail Yavuz

Aselpod – Milli Göz

İsmail Yavuz

T129 ATAK Brezilya’da Uçtu

İsmail Yavuz

Yorum Yap