Güncel Haberler

Kış-2019 Tatbikatı devam ediyor

Milli Savunma Bakanlığı, 14’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı tarafından Kars’ta gerçekleştirilen Kış-2019 Birleşik Müşterek Fiili Tatbikatının görüntülerini paylaştı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Kış-2019 Tatbikatı, 9’uncu Kolordu Komutanlığı sevk ve idaresinde, 14’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı tarafından, Kars’ta Şehit İstihkam Astsubay Kıdemli Üst Çavuş İlhan Hamlı Atış ve Tatbikat Alanı’nda gerçekleştiriliyor.

Tatbikata, Genelkurmay Başkanlığı ile Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarından birlik ve unsurlar ile 15 dost ve müttefik ülkeden 251 personel katılıyor.

4-22 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen tatbikatla ilgili, şu ifadelere yer verildi:

“Tatbikatın maksadı; birleşik ve müşterek harekatın icrası konusunda işbirliği ve koordinasyonu sağlamak, birliklerin derin kar ve şiddetli soğuklarda atış dahil muharebe imkan ve kabiliyetlerini denemek, muharebe sahasını tüm boyutlarıyla canlandırarak ateş ve manevranın senkronizasyonunu geliştirmek, kış şartlarında arazide yerleşme, barınma, iaşe, ikmal ve bakım faaliyetlerinde eğitim seviyesini geliştirmek ve beka kabiliyetlerini arttırmak, komuta-kontrol sistemlerinin kış şartlarında işletilmesini sağlamaktır.”

Benzer Haberler

Camiye Saldıran Hristiyan Teröristin Silahının Üzerindeki Yazılar

İsmail Yavuz

Rusya – ABD gerginliği

İsmail Yavuz

Aselsan Azerbaycan’ın Hava Kuvvetlerini Yeniliyor

İsmail Yavuz

Yorum Yap