Yerli Füze Sistemleri Yerli Savunma Sanayii Ürünleri

MİLGEM’E YERLİ SEYİR FÜZESİ ATMACA’DA

MİLGEM’E YERLİ SEYİR FÜZESİ ATMACA’DA

SERİ ÜRETİME GEÇİLİYOR

 

   Denizlerimizde caydırıcılığı artırmak için yerli imkânlarla geliştirilen bir projede daha seri üretime geçiliyor. ATMACA seyir füzelerinin seri üretim sözleşmesi SSB ile Roketsan arasında imzalandı. Atış kontrol sistemleri ve diğer ekipmanların üretimini de Aselsan yapacak. ATMACA, Türkiye’nin ilk deniz füzesi olma özelliğini de taşıyor.

 

Satıhtan Satha Güdümlü Mermi Tedariki (ATMACA) Projesi Seri Üretim Sözleşmesi Savunma Sanayii Başkanlığı ile Roketsan A.Ş. arasında imzalandı. Savuma Sanayii Başkanlığı’nda gerçekleştirilen törene, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türk Silahlı Kuvvetleri, Roketsan ve Aselsan yetkilileri katıldı.

ATMACA Projesi, Deniz Kuvvetlerimizin MİLGEM platformlarında konuşlandırılacak gemiden gemiye seyir füzesi ihtiyacına yönelik başlatıldı. ATMACA seyir füzeleri Roketsan, atış kontrol sistemleri ve diğer ekipmanlar Aselsan tarafından yerli imkânlarla geliştirildi. İmzalanan sözleşme kapsamında da füzelerin seri üretimleri Roketsan, atış kontrol sistemi ile gerekli donanım ve yedek malzemelerin üretimleri Aselsan tarafından gerçekleştirilecek. Üretilen sistemler İ Sınıfı MİLGEM Platformuna entegre edilecek. ATMACA, Türkiye’nin ilk deniz füzesi olma özelliğini de taşıyor.

 

  Kaynak:ssb.gov.tr

Benzer Haberler

Hisar Hava Savunma Sistemlerine Yerli Platform

İsmail Yavuz

ANKA’NIN YENİ HEDEFİ ENDONEZYA’NIN GÖZÜ VE KULAĞI OLMAK

İsmail Yavuz

İşte PULAT’ın ilk test görüntüleri!

İsmail Yavuz

Yorum Yap