Yerli Hava Savunma Sistemleri Yerli Savunma Sanayii Ürünleri

Parçacıklı Mühimmat Atom’un Başarılı Atışları

Aselsan tarafından geliştirilen Hava Savunma Top Sistemi Olan Parçacıklı Mühimmat Atom  Ateş Serbest 2018 tatbikatında hedefleri onikiden vurdu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ve TSK’nın üst düzey komuta kademesinin katıldığı tatbikat Polatlı General Nahit Şenoğlu Atış ve Tatbikat Bölgesinde gerçekleştirildi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki çok sayıda sistemin görev aldığı tatbikatta 2016 yılında teslim edilen KORKUT ve Ateş İdare Cihazı (AİC)-Modernize Çekili Top (MÇT) takımları başarılı atışlar gerçekleştirdi.

Faaliyet kapsamında kara hedeflerine ve Cengaver tipi hedef uçaklara atışlar yapıldı. Hedef uçaklar, gözlemcilerin önünden geçiş sırasında ateş altına alınarak Parçaçıklı Mühimmat (ASELSAN-Atom) ile tam isabetle vuruldu. KORKUT ve AİC-MÇT takımlarından oluşan ASELSAN Hava Savunma Top Sistemleri başta seçkin gözlemciler olmak üzere tüm katılımcılar önünde başarılı bir performans sergileyerek büyük beğeni topladı.

Benzer Haberler

ATAK-2 için imzalar atıldı

İsmail Yavuz

Altayda Seri Üretim İçin İmzalar Atılıyor

İsmail Yavuz

TUSAŞ Anka’yı Malezya’da Görücüye Çıkarıcak

İsmail Yavuz

2 comments

Yorum Yap