Güncel Haberler

Die Welt’den Türkiye’ye: İsrail’i geçtiniz

Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Die Welt, Türkiye Devleti’nin savunma sanayiinde attığı büyük atımlara övgüde bulundu. “Erdoğan ülkesini adeta bir silahlı donanmaya çevirmek istiyor” denilen yazıda Türk savunma sanayiinin İsrail’in büyüklüğünün ve kapasitesini aşmış durumda olması dikkatleri çekiyor” ifadeleri kullanıldı.

Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Die Welt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’nin savunma sanayiinde attığı büyük atımlara övgüde bulunan bir yazı kaleme aldı.

Boris Kálnoky imzası taşıyan haberde, Türkiye’nin yerli ve milli hamlelerini ön plana çıkardığı ve bununla birlikte diğer ülkelerle ortak adımlar attığını yazdı. ATAK helikopteri ve ALTAY tankının teknik özelliklerinin ön plana çıkarıldığı yazıda, ABD ile F-35, İngilizlerle TF-X ortak savaş uçağı projelerine de atıflarda bulunuldu.

Haberde, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ülkesini adeta bir silahlı donanmaya çevirmek istiyor” denilen yazıda “Türk basınında son zamanlarda ülkenin zırhlanması ile alakalı başarıya ulaştığı görülüyor. İhracatlarının, ilk kez 1 milyar dolarlık bir hacme ulaştığı da söyleniyor. Türk savunma çabasının İsrail’in büyüklüğünün ve kapasitesini aşmış durumda olması dikkatleri çekiyor” ifadeleri kullanıldı.

“Onların teknolojisinden yararlanıldığı sürece özgür olunamayacağını söyleyen Erdoğan 2023 yılında ülkesinin silahlarının tamamen bağımsız olarak üretileceğini duyurdu” sözleriyle Türkiye’nin hedefini gösteren cümlelere yer verildi.

KAYNAK: HABER7

Benzer Haberler

Aselsan’dan İstanbul Metrosu İçin 110 Milyonluk Anlaşma

İsmail Yavuz

3.5 milyar Dolarlık Patriot Onaylandı

İsmail Yavuz

Kış-2019 Tatbikatı devam ediyor

İsmail Yavuz

2 comments

İsmail Yavuz 1 Aralık 2018 at 19:54

Merhabalar geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Hatalarımızı gözden geçireceğiz.

Cevapla

Yorum Yap