Analizler

Çin’in Doğu Türkistan Zulmü

Çin Doğu Türkistandaki müslüman erkekleri toplama kamplarında tutup onlara işgence yaparken evde kalan ailesinin başınada çinli bir erkeğin durmasını zorunlu tutuyor.

 • Müsülüman Kızlar Zorla Çinli Erkeklerle Evlendiriliyor.
 • Müslümanların Çocukları Çin Tarafından Kaçırılıp Asimile Ediliyor
 • İslamın Yaşanması Yasak
 • Müslüman Erkekler Kamplarda İşkence Görüyor
 • Kadınların Başına Çinli Bir Erkek Konuluyor
 • Sokaklarda Yürüyen Müslüman Kadınların Elbisesi Yırtılıyor:

 

Doğu Türkistan genelinde çin hükümet tarafından görevlendirilen kişiler halkın arasına giriyor, istihbarat topluyor ve şüpheli gördükleri kişileri çin devletine ihbar ediyor.

Çin Devleti Türkiyede Birçok Sosyal Medya Hesabını Satın Aldı

Çin birçok türk sosyal medya hesabını geçtiğimiz birkaç yıl içersinde satın aldı özellikle 2017 yılında bazı popüler hesab çinlilerin kendisine satın alma teklif ettiğini kendisinin kabul etmediğini ama çok sayıda hesabın alındığını söylemişti bu hesaplar şuanda aktif ve çinin zulmünü anlatmaya çalışan kim varsa ya onu yalanlıyor ya da cia’in maşası olmakla suçluyor.

Türkiye’de bu konun üstü çin tarafından sistamatik bir şekilde kapatılmak isteniyor, çünkü bu konu hakkında birşey yapabilecek  bir ülke varsa herkes biliyor ki bu Türkiye’dir. Bunun için Türk kamuoyu bilerek bu konudan uzaklaştırılmaya çalışılıyor.

Hiçbir kimsenin, hiçbir devletin ve hiçbir istihbarat servisinin oyununa gelmeden ALLAH rızası için müslümanların zulüm gördüğü her yer için mücadele edip her yer için tepkimizi koymalı bunu yapan devletlere karşı durmalıyız ve onların savunulmasına vesile olmamalıyız.

 • Amerika’nın Irak’ta Suriye’de tüm Orta Doğu’da Afganistan’da Afrika’da Türkiye’de yaptıklarına Karşı çıktığımız gibi
 • Rusya’nın Çeçenistan’da,sırplarla Bosna’da,ermenilerle Karabağ’da,Esadla Suriye’de yaptıklarına karşı çıktığımız gibi
 • İngiltere’nin ve Fransa’nın bütün Ortadoğu’da,Anadolu’da,Asya,Afrika kıtasındaki müslümanlara yaptıkları zulümler ,işkenceler ve asimilasyon politikalarına karşı çıktığımız gibi
 • Filistin’de yapılan işgale ve zulme karşı çıktığımız gibi
 • Çin’inde bu gün Doğu Türkistan’da yaptığı zulme karşı çıkmalıyız.

Çünkü bizden başka karşı çıkan olmayacak, bu yukardakilerin hiçbiri bir müslümanın ölmesine ya da işkence görmesine itiraz etmez sadece kendi çıkarlarına hizmet edicek şekilde bu durumları kullanırlar o kadar.

Devletimiz zaman zaman bunların bazılarıyla politika gereği müttefik gibi gözükebilir ama bunlara zamanı geldiğinde dur diyebilecek tek devletde bizim devletimizdir ELHAMDÜLLAH.

İslam’ın Yaşanması Yasak

Ramazan larda oruç tutmanın yasak olduğu domuz eti yemenin içki içmenin zorunlu tutulduğu bunu sağlamakla görevli her eve çinli bir erkek bürokratın atandığı bölgeden gelen bilgilerden biri.

Çinli polisler, Kaşgar kentinde gözaltına aldıkları Uygur Türklerinin başına siyah örtü geçirerek bilinmeyen yerlerdeki kamplara götürdü.

Bölge sakinleri tutuklananların bir daha evlerine dönemediğini ifade ediyor. Güvenlik görevlileri ve tek tük turistin dışında sokaklarda genç erkek görmek neredeyse imkansız.

Erkeklerin sakal bırakması ve kadınların uzun kıyafet giymesi kısıtlanırken halkın düğünlerde alkol kullanmaya zorlanması da bu uygulamalardan bazıları.

Dünyadan Tepki Gelmedikçe Zulmün Seviyesi Arttı

Doğu Türkistan’da tutuklanan ve gözden kaybolan insan sayısı günden güne artıyor.

Geçen yıldan bu yana sayı çok daha fazlalaştı.

1 milyona yakın 15-17 yaş arası kız evlerinden alınıp çin devleti ve mafyasının işbirliği ile fuhuşa zorlandığı iddia ediliyor.

Çin’in 1949 yılından beri hakimiyeti altında bulunan Doğu Türkistanda etrafı duvarlarla çevrili inşaatlar devam ediyor. Uydu görüntüleri, Doğu Türkistan çöllerinde yapılan ve içinde yüz binlerce Uygur Türkü’nün tutulduğu toplama kamplarının son bir yılda tam 3 katı büyüdüğünü ortaya çıkıyor.

Yorum Yap