Yerli Hava Araçları Yerli Savunma Sanayii Ürünleri

Filipinliler’de Atak Dedi

Filipinler Savunma Bakanı Delfin Lorenzana hava kuvvetlerinin taarruz helikopteri ihtiyacını karşılamak için T129 ATAK Helikopterini seçtiklerini söyledi.

Filipinlerde yayın yapan INQUIRER.net internet sitesinde yer alan habere göre Bakan Delfin Lorenzana, Cuma günü yaptığı açıklamada,”Hava kuvvetlerinin taarruz helikopteri ihtiyacı kapsamında Türkiye’den TAI tarafından üretilen T129 ATAK helikopterini seçtik 10 adetten az alacağız çünkü 240 milyon dolarlık bir bütçemiz var. Ayrıca, ABD’den Black Hawk genel maksat helikopteri de alacağız” dedi.

Bakan Lorenzana, Filipinler Hava Kuvvetleri Teknik Çalışma Grubunun (Technical Working Group /TWG) platformların seçimiyle ilgili çalışmalarını tamamladığını ve genel maksat ile taarruz helikopterlerinde isterleri karşılayan helikopterlerin belirlendiğini ifade etti.

Pakistandan sonra Filipinlerde taaruz helikopteri ihtiyacı için atak helikopterini seçmiş oldu. Türkiye bir yandan yeni silahlar üretirken bir yandanda mecut silahlarıyla pazarını büyütmek için çalışmalara devam etmekte.

 

Benzer Haberler

RETİNAR PTR Çevre Gözetleme Radarı

İsmail Yavuz

Milgemin 3. Gemisi TCG Burgazada (F-513) Donanmaya Teslim Edildi

İsmail Yavuz

Başkan Erdoğan: 120 adet F-35 Savaş Uçağı alınacak

İsmail Yavuz

Yorum Yap