Yerli Kara Araçları Yerli Savunma Sanayii Ürünleri

Ortadoğu’daki Büyük Türk Başarısı

ASELSAN Uzaktan Komutalı Silah Sistemi ürün ailesinin en yeni üyesi SARP-ZAFER, ilk kez bir Ortadoğu ülkesinde askeri makamlar tarafından yoğun testlere tabi tutuldu.

Sistem, yurt içi ve yurt dışı kullanıcılardan gelen geri beslemeler ve ortaya çıkan operasyonel ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirildi. Farklı son kullanıcı birliklerden gelen talepler doğrultusunda Nurol Makina firması ile birlikte çöl şartlarında gerçekleştirilen atışlı saha testleri başarı ile tamamlandı.

Araç İçinden Mühimmat Yükleyebiliyor
SARP-ZAFER, araç içinden mühimmat yükleme yeteneği ve düşük siluet gibi öne çıkan özelliklere sahip bulunuyor. Araç içinden mühimmat yükleme yeteneği, mühimmat bittiğinde personelin zırhlı aracın dışına çıkmasına gerek kalmadan takviye yapmasına imkan sağlıyor. Oldukça düşük bir siluete sahip olan SARP-ZAFER, özellikle meskûn mahal operasyonları için tasarlandı.

Gelişmiş uzaktan komuta ve gözetleme imkânı sağlayan SARP-ZAFER, atış yapan personelin ortam farkındalığını artırarak güvenliğini en üst seviyeye taşıyor. Yüksek stabilizasyon, otomatik hedef tespit ve takip yeteneği sayesinde hareket halinde ve hareketli hedefleri yüksek isabetle etkisiz hale getiriyor.

En Yeni Ürün
Gündüz ve gece görüş, lazer ile mesafe ölçme ve lazer işaretleme yeteneklerine de sahip olan SARP-ZAFER’in meteorolojik bilgiler ve mühimmat tipine göre otomatik balistik düzeltme yeteneği de bulunuyor.
ASELSAN Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri, uzun yıllardır Ortadoğu ülkeleri tarafından başarıyla kullanılıyor. Gerçekleştirilen atışlı saha testlerinin yurt içinde ve yurt dışında imzalanması hedeflenen yüksek adetli sözleşmeler için önemli bir referans olacağı değerlendiriliyor.

Kaynak:aselsan

Benzer Haberler

Savunma Sanayi İhracatında Muhteşem Artış

İsmail Yavuz

Başkan Erdoğan: 120 adet F-35 Savaş Uçağı alınacak

İsmail Yavuz

Hürkuş-B Azerbaycan’da yarışıyor

İsmail Yavuz

Yorum Yap