Yerli Deniz Araçları Yerli Savunma Sanayii Ürünleri

Preveze Sınıfı Denizaltıları Projesinde İmzalar Atıldı

Preveze Sınıfı Denizaltı Yarı Ömür Modernizasyonu Sözleşmesi Savunma Sanayii Başkanlığı ile STM-ASELSAN-HAVELSAN-ASFAT İş Ortaklığı arasında imzalandı.

Preveze Sınıfı Denizaltı Yarı Ömür Modernizasyonu Sözleşmesi, Savunma Sanayii Başkanlığı ile STM-ASELSAN-HAVELSAN-ASFAT İş Ortaklığı arasında imzalandı. SSB’de gerçekleştirilen imza törenine, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Genelkurmay Başkanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve projede görev alacak şirketlerin temsilcileri katıldı.

Proje kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterinde bulunan dört adet Preveze sınıfı denizaltının mevcut sistemleri yenilenecek ve denizaltılar deniz harekâtı kapsamında yeni kabiliyetler kazanacak. Modernize edilecek dört denizaltı; sırasıyla 2023, 2024, 2026 ve 2027 yıllarında hizmete girecek.

Gölcük Tersanesi’nde inşa edilen Preveze Sınıf Denizaltılar 50 gün boyunca ikmalsiz görev yapabiliyor. Yüksek harekat, torpido ve SubHARPOON güdümlü mermi atabilme kabiliyeti ile denizaltılar Türk donanmasının en önemli vurucu güçlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Benzer Haberler

Senegal’in Güvenliğini Ejder Yalçın Sağlıyor

İsmail Yavuz

Kara Kuvvetlerine Çağ Atlatıcak Orta Sınıf İnsansız Kara Araçlarımız

İsmail Yavuz

Yakamos Şimdide İ-Sınıfı Fırkateynlerde

İsmail Yavuz

Yorum Yap