Yerli Kara Araçları Yerli Savunma Sanayii Ürünleri

Senegal’in Güvenliğini Ejder Yalçın Sağlıyor

Senegal’in başkenti Dakar’da başlayan FIDAK 2018 alışveriş ve ticaret fuarının güvenliğini Senegal Ordusu  “Ejder Yalçın” ile sağlıyor.

Dünyanın birçok yerinden firmaların katıldığı fuarda Senagal güvenlik güçleri  güvenliği Nurol Makina tarafından geliştirilen ve başta Türk özel harekat olmak üzere beş farklı ülkenin güvenlik güçlerinde görev yapan Ejder Yalçın ile sağlıyor.

Senegal silahlı kuvvetleri, aldığı 25 adet aracı ilk kez başkent Dakar’daki Bağımsızlık Günü etkinliklerinde sergilemişti.

Ejder Yalçın, askeri birlikler ile güvenlik güçlerinin meskûn mahal ve kırsal alanlarda ve birçok bölgede harekat ihtiyaçlarına cevap vermek üzere geliştirilen yüksek koruma ve hareket kabiliyetine sahip, harekât sahasında kendini kanıtlamış zırhlı bir araçtır.

4 ton taşıma kapasitesi ve özgün araç kontrol yazılımı sayesinde farklı faydalı yükler entegre edilebilmekte ve bu sayede Ejder Yalçın 4×4 platformu farklı uygulamalara yönelik olarak özelleştirilebilmektedir. Ejder Yalçın 4×4, yüksek torka sahip dizel motoru ve tam bağımsız süspansiyon sistemi ile yüksek arazi performansı sunuyor.

EJDER YALÇIN ÖZELLİKLERİ

EJDER YALÇIN 4×4 Zırhlı Muharebe Aracı Nurol Makina tarafından, askeri birlikler ile güvenlik güçlerinin meskûn mahal ve kırsal alanlar dahil olmak üzere her türlü bölge ve arazi şartlarında harekât ihtiyaçlarına cevap vermek üzere geliştirilen yüksek koruma ve hareket kabiliyetlerine sahip, harekât sahasında kendini kanıtlamış özgün bir platformdur.

Yüksek faydalı yük taşıma kapasitesi ve özgün araç kontrol yazılımı sayesinde farklı versiyonlarda konfigüre edilebilmekte ve bu sayede farklı uygulamalara yönelik olarak özelleştirilebilmektedir. EJDER YALÇIN 4×4, yüksek torka sahip dizel motoru ve tam bağımsız süspansiyon sistemi ile yüksek arazi performansı sunmaktadır. Ejder Yalçın 4×4’ün geliştirilmesi sırasında üstün bekâ özelliklerinin yanı sıra kullanıcının operasyonel ve ergonomik ihtiyaçları da göz önünde tutulmuş ve böylece personelin güven içinde etkin bir görev yapması için ideal bir platform oluşturulmuştur.

Yüzde 60 meyilli arazide tırmanabilen zırhlı aracın lastikleri patlak gider özelliği taşıyor. Ayrıca, tüm tekerlerde çift salıncaklı tam bağımsız süspansiyon sistemi de bulunuyor. 14 ton ağırlığında olan ve 120 km hıza çıkabilen aracın menzili ise 700 km.

Mayın ve Eyp saldırılarına karşı üstün koruması sayesinde personelin güvenliğini üst düzeyde sağlayabilir.

Fotoğraf: AA/Alaattin Doğru

Benzer Haberler

Aselsan ve Roketsan’dan OMTAŞ İçin Sözleşme

İsmail Yavuz

Anka-Aksungur İlk Uçuşunu Başarıyla Gerçekleştirdi

İsmail Yavuz

Altay 3 Ayrı Modelde Üretilecek

İsmail Yavuz

Yorum Yap