Dünyadan Deniz Silah Sistemleri Dünyadan Silah Sistemleri

Yunanistan donanma için halkından yardım toplayacak

Geçtiğimiz günlerde Türk savunma sanayiinin geldiği yeri korku ile medyasına taşıyan ekonomik krizdeki Yunanistan donanması için halkından yardım istiyicek. 

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, Yunan donanmasına yeni savaş gemileri alınabilmesi için yardım hesabı açarak, halktan para toplayacaklarını açıkladı.

Yunan Savunma Bakanı , Yunan denizcilerin koruyucusu olduğuna inanılan “Aziz Nikola Günü”nde, Pire’deki donanma akademisinde düzenlenen törende, ülkemizin varlıklı hayırseverlerine ve bağışçılarına ihtiyacımız var. Yeni fırkateyn tedarik ederek filomuzu güçlendirmek için Yunan halkına ve armatörlerine, 1 Ocak 2019’da açılacak hesaba yatıracakları para ulusal çabamıza destek vermeleri çağrısında bulunuyorum” dedi.


Bağışa Neden İhtiyaç Duydu

Yunanistanın şuanki ekonomik durumu değil yeni gemi almak 2020li yıllara doğru Yunan donanmasının mevcut gemilerini yenileyememekten kullanılamayacak hale gelme tehlikesi altında bu yüzden Yunanistan en azından bu tehtidi aşmak için halkından para topluyor gibi gözükmekte.

Benzer Haberler

Çin’in 5.Nesil Avcısı Uçağı J-20

İsmail Yavuz

ABD Sözcüsü: Türkiye’ye S-400 alternatifi sunacağız

İsmail Yavuz

SUH-50 FeiYue Airshow China 2018’de Sunuldu

İsmail Yavuz

Yorum Yap