Güncel Haberler

Yunanistan’a “Akıllı Olun”

MSB Hulusi Akar, Ege’de, Akdeniz’de, Kıbrıs’ta yapılan provokasyonların etkisinin olmayacağını herkesin aklını başına toplaması gerektiğini belirtti.

Katar ve Pakistan’daki temaslarının ardından Afganistan’ın başkenti Kabil’e giden Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığında denetlemelerde bulundu.

“AKDENİZ’DE TÜRKİYE VE KKTC’YE KARŞI OLDUBİTTİYE MÜSAADE ETMEYİZ”

Bakan Akar, 462 bin kilometrekarelik mavi vatandaki hak ve menfaatlerimizin de korunduğunu belirterek, bununla ilgili herhangi bir tereddüdün olmadığını belirtti. “Herhangi bir şekilde haklarımızdan ödün vermemiz söz konusu değil” ifadelerini kullanan

Akarın açıklaması :

Ege’de, Akdeniz’de, Kıbrıs’ta Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, KKTC’ye karşı hiçbir oldubittiye müsaade etmeyeceğimizi, bizim olmadığımız hiçbir kararın, alınacak hiçbir tedbirin geçerliliğinin ve yaşama şansının olmadığını da tekrar tekrar dile getirdik. Biz iyi komşuluktan, dostluktan, barıştan, istikrardan yanayız. Buralarda yaşayan insanların barış, huzur, refah içinde yaşamasından yanayız ancak bunun dışında da hiçbir şekilde, her ne pahasına olursa olsun, haklarımızdan asla ödün vermeyeceğimizi herkesin bilmesi, aklını başına alması lazım.

Herkesin tahriklerden, provokasyondan uzak durması lazım aksi halde bunun bedelinin ağır olacağını herkesin bilmesi lazım. Bu konuda her türlü tedbirimiz hazırlığımız vardır. Ülkemizin ve milletimizin hak ve hukukunu korumak adına gereken neyse bunların hepsi de yeri ve zamanı geldiğinde gerçekleştirilecektir. Hiçbir şekilde kıyılarımıza yakın mesafelerde, Ege’de, Akdeniz’de, Kıbrıs’ta yapılan provokasyonların etkisinin olmayacağını, bunlardan dolayı herhangi yanlış hesaplara girilmemesi gerektiğini, bu şekilde bir yere varılmasının, bir şey elde etmenin mümkün olmadığını da herkesin bilmesi lazım.

Herkesin aklını başına toplaması lazım, herhangi bir maceraya sebebiyet vermemeleri lazım. Muhataplarımıza bizim en samimi, ciddi tavsiyelerimiz bunlardır. Dolayısıyla gerginliği artırmanın kimseye faydası yok. Ege’de, Akdeniz’de gerginliğin artırılmasından herkesin uzak durmasının ülkelerimizin lehine olduğunu da bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Benzer Haberler

İTÜ Savunma Teknolojileri Günleri Etkinliği Gerçekleştirildi

İsmail Yavuz

Emniyetin MPT-55’leri yola çıktı

İsmail Yavuz

Camiye Saldıran Hristiyan Teröristin Silahının Üzerindeki Yazılar

İsmail Yavuz

Yorum Yap